ILCO: Setkání 4 států

Kdy: 8.9. – 10.9 2017

Kde: Bojnice, Slovensko

Akce podpořena: Visegrad Fund

Prezident SLOVILCO pozvalo zástupce V4 na mezinárodní konferenci do hotelu Redia v Bojnici. Přijelo 120 účastníků ze Slovenska, Česka, Polska a Maďarska. Velmi zajímavé byly přednášky představitelů jednotlivých zemí o spolcích stomiků, jejich aktivitách a sociálních výhodách pro stomiky v jednotlivých zemích.  Vzácnou návštěvou byla Mgr. Surovcová, která se více než 20 let věnuje školení dobrovolníků z řad členů pacientských organizací. Z její přednášky vyplynulo, že pracovat jako dobrovolník se vyplácí. Dobrovolníci žijí v průměru o několik let déle, cítí se užitečnější, spokojenější, jejich život je smysluplný a setkají se se zajímavými lidmi.

Vedoucí spolku stomiků z Přerova upozornil, že jednotlivé země vydávají průkazy ZTP se znakem Evropské unie, ale průkaz platí vždy jen ve státě, kde byl vydán. Podal návrh, aby se zástupci všech zúčastněných zemí zasadili o to, aby průkazy ZTP platily po celé Evropě.

Informace o akci : http://www.slovilco.sk/uvodna-2/visegrad-fund/

Zpráva Marie Ředinové, předsedkyně českého ILCO

multipapaya
Založila jsem si blog díky stomii, která změnila můj život... i když jsem na začátku nevěřila, že to dám, nepřestala jsem snít a věřít, že vše má nějaký smysl... začala jsem se zapojovat do běžných aktivit a postupně se naučila neřešit stomii víc, než je třeba... rozhodla jsem se o stomii otevřeně mluvit a díky tomu jsem potkala báječné lidi.. stomií život nekončí a možná je to důvod něco ve svém životě změnit...